Nowości w bibliotece

Joanna Olech "Pompon. Wszystko naraz 3 w 1"
Patrycja Drozd z kl. VIc poleca książkę Joanny Olech o przygodach najprawdziwszego smoka o imieniu Pompon. Zna go już każdy, kto czytał  „Pompona w rodzinie Fisiów”. „3 w 1” oznacza, że polecana pozycja zawiera trzy dotychczas wydane tytuły: wspomnianego „Pompona w rodzinie Fisiów”, „Pulpeta i Prudencję” oraz „Pompona na wakacjach”.  Główny bohater wszystkich trzech części  ma głowę pełną ciekawych, zabawnych, a czasami głupich pomysłów. Po prostu nie można się z nim nudzić. 

Andrzej Maleszka seria "Magiczne drzewo"

Ola Chabior z kl. VIc  poleca książki z serii „Magiczne drzewo”. W naszej bibliotece znalazły się: „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Magiczne drzewo. Cień smoka”, „Magiczne drzewo. Gra”, „Magiczne drzewo. Olbrzym”, „Magiczne drzewo. Pojedynek”, „Magiczne drzewo. Świat ogromnych”, „Magiczne drzewo. Tajemnica mostu”.  Kto raz poznał fantastyczne i niebezpieczne przygody trojga dzieci, z pewnością sięgnie po kolejne tytuły.  Można je czytać po kolei, ale nie jest to konieczne. W wybranej przez Olę książce „Pojedynek”  bohaterowie odkrywają tajemnice pięknie rzeźbionych szachów.  Wszystko rozpoczyna się na obozie szachowym… 


Barbara Gawryluk "Mali bohaterowie"

Zuzia  Ruda z kl. VIc zainteresowała się książką dziennikarki Barbary Gawryluk pt. „Mali bohaterowie”.  Autorka opisała w niej autentyczne historie dzieci, które dzięki znajomości numerów alarmowych, odwadze i odpowiedzialności uratowały życie innym. Wśród nich jest Przemek, który przyszedł na pomoc topiącemu się chłopakowi i Karolinka, która uratowała swoją mamę. Warto przeczytać!
Martyna Wojciechowska "Dzieciaki świata"
Emilia Sławęcka i Magda Daszkiewicz z kl. VIb  wybrały do zaprezentowania książkę „Dzieciaki świata”.  Czytając tę bogatą w ilustracje nowość , można się wiele dowiedzieć  o życiu dzieci żyjących w różnych miejscach na Ziemi  i dorastających w różnych kulturach. Jak zbudować dom z błota? Czy można wykąpać się w dymie z ogniska? Gdzie piraci ukryli największe skarby? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Martyny Wojciechowskiej, której  chyba przedstawiać nie trzeba. 

     Barbara Gawryluk "Baltic pies, który płynął na krze"
Klaudia Ogrocka z kl. VIc  przekonuje, że warto poznać Baltica i jego pana, Adama Buczyńskiego. Opowieść o nich oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, obserwował kilka lat temu cały świat. Jego historia jest bardzo wzruszająca. Przekonuje, że miłość pomiędzy zwierzęciem i człowiekiem jest możliwa nawet po bardzo trudnych doświadczeniach.
Jeśli spodoba się Wam książka Barbary Gawryluk o Balticu, sięgnijcie również po inną  pozycję tej autorki „Dżok legenda o psiej wierności”.  Na pewno pokochacie jej czworonożnego bohatera!

Grzegorz Kasdepke, Gabriela Niedzielska "Słodki rok Kuby i Buby"
Ania Poniszowska, Ewa Halupczok, Weronika Stodółkiewicz i Marlena Komander zachęcają do przeczytania książki „Słodki rok Kuby i Buby”. Stanowi ona zbiór 28 opowiadań o przygodach pary łobuziaków, znanych już czytelnikom książek Grzegorza Kasdepke. Bliżniaki, choć ciągle się kłócą, potrafi ą się też czegoś nauczyć, a na pewno wywołują uśmiech na twarzy czytających.  Poznając przygody Kuby i Buby, można również spróbować swoich sił w kuchni, gdyż książka zawiera również wiele przepisów na słodkości.  Życzymy powodzenia!
 


Joanna Olech "Pompon na wakacjach"
Jeśli poznaliście  pierwszą część przygód Pompona, niezwykłego smoka, na pewno zainteresuje was kolejna książka o  stworku, który zamieszkał pewnego dnia w rodzinie Fisiów. Tym razem poznacie również Pulpeta i Prudencję - dzieci Pompona. Są równie  zabawne jak ich pełen pomysłów tata i przeżywają mnóstwo przygód. Książka będzie już wkrótce dostępna  w  naszej  bibliotece. Polecamy!


Joanna Olech "Pompon na wakacjach"
Książka Joanny Olech to trzecia część cyklu przygód Pompona. Tym razem zabawny smok wybrał się na wakacje na wieś. Tam sprawia wiele kłopotów i straszy okoliczne koty. Mieszkańcy wsi tracą spokój. Czytelnicy młodsi i starsi na pewno nie będą się nudzić. 




      Anna Onichimowska "Osiem metrów niespodzianki" 
Tytułowe osiem metrów niespodzianki to olbrzym Biedronka, który pewnego dnia przybywa do wsi i wywołuje niemałe zamieszanie. Szybko staje się sławny. Zdobywa wielu znajomych na Facebooku i ma szansę na karierę w Hollywood. Co wybierze? Czy zdecyduje się zrezygnować z wyjazdu do Stanów i wieść spokojne życie? Warto znaleźć odpowiedzi na te pytania, czytając książkę.



Andrzej Grabowski "Instrukcja obsługi pieska Jacósia"
Jeśli kiedykolwiek marzyliście o posiadaniu psa lub już go macie, na pewno zainteresuje was nowa powieść Andrzeja Grabowskiego. Jest to historia ośmioletniej Kasi Słowik, która pewnego dnia znalazła psa. Staje przed trudnym wyzwaniem. Musi przekonać tatę, żeby pozwolił zostać Jacósiowi w ich domu. Czy uda się jej złamać opór ojca? Warto przeczytać książkę nie tylko po to, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Właściciele psów znajdą w niej wiele rad dotyczących opieki nad czworonożnymi pupilami. Polecamy!



       Grzegorz Kasdepke "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki" 
 Jeśli chcecie przekonać się, czy nadajecie się na detektywów, koniecznie przeczytajcie drugą część przygód sympatycznego  właściciela agencji detektywistycznej "Różowe Okulary". Nie brakuje w niej zagadek, dzięki którym sprawdzicie swoją umiejętność logicznego myślenia. Zaglądając na koniec książki, można przekonać się, czy  rozwiązania są poprawne. Powodzenia!




Agnieszka Chylińska „Zezia i Giler”, „Zezia, Giler i Olczak”, „Labirynt Lukrecji”
Zezia, czyli Zuzia nosząca okulary, to dziewczynka, której trudno nie polubić. Jej perypetie śmieszą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W pierwszej części przygód Zezi poznajemy rodzinę dziewczynki: rodziców i młodszego brata Czarka, zwanego Gilerem. W drugiej części dołącza do nich brat Oczak. Jest też nowy dom, nowi znajomi i oczywiście zupełnie nowe przygody.
Ostatnia z polecanych przez nas książek, „Labirynt Lukrecji”,  jest baśniową opowieścią o dziewczynce, która przestała mówić. Już sam tytuł wskazuje, że będzie tajemniczo i ciekawie, bo jak można się nudzić w starym domu z wieżyczkami z kogutem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz